12345678910
 • DGK 2022-2023 SEMİNERLER VE KURSLARI

  DGK 2022-2023 SEMİNERLER VE KURSLARI

  Dünya Gençlik Konseyi 2022 -2023 yılı Aile Bağları Seminerleri ve Mesleki Eğitim Kursları aralıksız olarak sürüyor. Okullarda gençlere ailenin önemi ,aile bağları ve başarının yolları çeşitli eğitmenlerle anlatılırken ,mesleki eğitim kurslaı ile de gençlere istihdam kapısı açılıyor.

  Devamı
 • Genel Başkanın Roportajı...

  Genel Başkanın Roportajı...

  Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep'in roportajı... 

  Devamı
 • KADINLARIMIZ İLE BAŞARIYA KOŞACAĞIZ

  KADINLARIMIZ İLE BAŞARIYA KOŞACAĞIZ

  Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Kadınlar ile bir toplumun başarıya ulaşacağını söyleyen Başkan Celep, kadınların daha çok siyasette,sivil toplum örgütlerinde ,sporda ve tüm hayatın alanlarında yer alması gerektiğini belirtti. 

  Devamı
 • İstanbul

  İstanbul'un En Başarılı Okulu Selahattin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

  Dünya Gençlik Konseyinin proje okullarından Selahattin Eyyubi Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi İstanbul'un en başarılı okullarının arasında yer aldı. Bu başarıda en büyük katkı ise okulun beş yıldır müdürlüğünü yürüten İskender Turan be ekibine ait. Sultangazi Gazi Mahallesi'nde bulunan Selahattin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Selahattin Eyyubi Uygulama otelinde yaklaşık 800 öğrenci eğitim alıyor. Sultangazi'nin en başarılı okulu olan okulda turizm için gereken bütün personeller yetişiyor. Okulun ve uygulama otelinin başarısın da en büyük pay Okul ve otel müdürü İskender Turan'a ait. Göreve geldiği günden bu güne yaptığı başarılı projeler ile adindan söz ettiren Turan öğrenciler ile de ilişkilerin de samimi bir ortam yakalayarak başarıya kosmalarinda yardımcı oluyor . Ulusal ve uluslararası bir çok yarışmada dereceye giren ve birincilik alan okul da ayrıca geleceğin ahçıları da yetişiyor. Bir çok beş yıldızlı otele staj imkanı da sunan Selahattin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi sonrasın da mezunlarına istihdam da yaratıyor . Uygulama otelin de yeniliklere giden başarılı müdür otelin doluluk oranını da yüzde 80'e çıkararak büyük başarıya imza attı .

  Devamı
 • Savaşa hayır kampanyası

  Savaşa hayır kampanyası

  Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep Rusya-Ukranya Savaşı'nın biran önce bitmesi için imza kampanyası başlattıklarını söyledi. Ülke genelinde ve yurt dışı temsilciliklerin de başlatılan imza kampanyasında toplanan imzalar BM genel sekreterliğine ve Rus Lider Putin'e gönderilecek . Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep, savaşa hayır dediklerini en kotu barışın en iyi savaştan iyi olduğunu söyledi. Celep, savaşın tüm dünya ülkelerini etkileyeceğini komşu olma özelliği ile Türkiye'yi doğrudan olumsuz etkileyeceğinin altını çizdi. Celep " Bizler her zaman bütün savaşlara karşıyız. Bu nedenle ülke genelinde ve yurt dışı temsilciliklerin de savaşa hayır kampanyası için imza kampanyası başlattık. Tüm duyarlı insanları bu kampanya desteğini bekliyoruz. Üç gün içersinde toplanacak olan imzalar BM genel sekreterliğine ve Rus Lider Putin'e gönderilecek. Umarım biran önce savaş biter "dedi . Dünya Gençlik Konseyi savaşa hayır imza kampanyasına bir çok ünlü sanatçı ve yazarlarda destek veriyor .

  Devamı
 • 12345678910