«Önceki 12345678910
 • Genel Başkan Kıbrıs

  Genel Başkan Kıbrıs'da okul açılışına katıldı

  Yakın Doğu Üniversitesinin “6 ilçeye 6 devlet ilkokulu” projesi kapsamında yatırımını tamamladığı Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu İskele, devlet protokolünü bir araya getiren görkemli bir törenle Eğitim Bakanlığı’na teslim edildi. KKTC'deki açılışa Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep'de katıldı. 

  Devamı
 • Dünya Gençlik Konseyinden KKTC.Başbakanı Sucuoğlu

  Dünya Gençlik Konseyinden KKTC.Başbakanı Sucuoğlu'na ziyaret

  Dünya Gençlik Konseyi Kıbrıs ziyaretleri devam ediyor. KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu ile bir araya gelen Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep konseyin çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlık binasında gerçekleşen ziyarete konseyin davetlisi olarak Somali Devleti eski Maliye Bakanı da eşlik etti . KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu görüşmede gençlere çok önem verdiklerini ve gençliğin her zaman yanında olduklarını söyledi. Ziyarette bir konuşma yapan Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep , Türkiye ve Kıbrıs gençliği için projelerinin olduklarını ve adada bu projeler ile gençliğin sorunlarını giderdiklerini belirtti. Celep " Bizler Dünya Gençlik Konseyi olarak eğitim ve mesleki kurslar ile gençlere aş iş sloganı ile hareket ediyoruz. Gençlerimiz projelerimiz ile meslek sahibi olacaklar "dedi .

  Devamı
 • GENEL BAŞKAN KKTC . ADA TV

  GENEL BAŞKAN KKTC . ADA TV'DE

  Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Ada Tv'nin canlı yayın konuğu oldu. Televizyon programcısı Erkan Eğilmez'in konuğu olan Genel Başkan Celep hem Kıbrıs meselesi hakkında hemde gençliğe dair projeler hakkında bilgi verdi. Ada Tv'nin canlı yayın konuğu olan Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep, Kıbrıs meselesine dair açıklamalarda bulundu. Kıbrıs'ın her zaman kendileri için kırmızı çizgi olduğunu söyleyen Celep, Kıbrıs halkının her daim yanında olduklarını belirterek şöyle konuştu. " Kıbrıs bizlerin her zaman kırmızı çizgisi olmuştur. Türkiye her zaman Kıbrıs'ın yanındadır. Türkiye Kıbrıs her zaman yan yanadır". Canlı yayında Dünya Gençlik Konseyinin mesleki eğitim projelerinden de bahseden Genel Başkan Hüseyin Celep, Kıbrıslı gençlerin bu projelerle meslek sahibi olacaklarını söyledi.

  Devamı
 • KKTC. 3

  KKTC. 3 'CUMHURBAŞKANINA ZiYARET

  Dünya Gençlik Konseyi Genel merkez yönetimi KKTC 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'na ziyaret gerçekleştirdi. Derviş Eroğlu'nun başkent Lefkoşa'da bulunan çalışma ofisinde gerçekleşen ziyarete Genel Başkan Hüseyin Celep, Genel Başkan Danışmanı Mustafa Barış Durak katıldı . Dünya Gençlik Konseyinin Kıbrıs ziyaretlerinin ilk durağı KKTC'nin 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu oldu . Çalışma ofisinde gerçekleşen görüşmede bir açıklama yapan derviş Eroğlu,her zaman gençlerin yanında olduklarını uzun zamandır Konseyin projelerini takip edip destek verdiğini söyledi. Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep de adaya geldiklerinde ilk ziyaretlerini her zaman ilk olarak sayın cumhurbaşkanı olduğunu belirtti. Onun bilgi ve tecrübelerine büyük önem verdiklerini söyledi. Celep " Kıbrıs da siyasi liderlere her zaman yön veren ve örnek olan bir kişi olan sayın cumhurbaşkanımız Derviş Eroğlu bizler için çok önemlidir . Onun bizlere olan desteği ve katkılarını hissetmek bize daha çok güç katmaktadır. Dünya Gençlik Konseyi olarak Kıbrıs'a her zaman önem veriyoruz. Ortak projeler ile Kıbrıslı gençlerin daha iyi eğitim ve meslek sahibi olmalarını sağlamak için adada bulunuyoruz"dedi.

  Devamı
 • DGK

  DGK'DAN KKTC'YE KUTLAMA MESAJI

  Dünya Gençlik Konseyi KKTC’nin 38’inci kuruluş yıl dönümünü kutladı. Kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi. "15 Kasım 1983 tarihi, Kıbrıs Türk halkının siyasi kaderinin en önemli dönüm noktasını teşkil etmiş, uzun yıllar süren şanlı bir mücadelenin bağımsız bir devlet kudretiyle vücut bulduğu gün olarak dünyaya ilan edilmiştir. Bu ilan ile Kıbrıs halkı yeniden doğmuştur. Bu düşüncelerle, kendi kaderini tayin etme, istiklal ve istikbal mücadelesi uğrunda şehit ve gazi olan aziz kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyor, şahsınızda Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin bayramı kutlu olsun"...

  Devamı
 • «Önceki 12345678910