12345678910
 • DGK

  DGK'DAN 20 TEMMUZ MESAJI

  Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanlığı 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı'nın 48. yıl dönümü nedeniyle yazılı mesaj yayınladı. 

  Devamı
 • DGK

  DGK'dan Katip Çelebi üniversitesine ziyaret

  Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep ve istanbul il temsilci Koordinatörü Sezgin Mazman ile

  Devamı
 • Genel Başkan Hüseyin Celep

  Genel Başkan Hüseyin Celep 'den Bayram Mesajı

  Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, iyiliklerin filizlendiği, küslerin barıştığı kardeşlik günleridir. Dayanışma ve yardımlaşmanın güçlendiği, insanların üzüntü ve kaygılarından uzaklaştığı bayramlar huzur ve coşku kaynağıdır. Bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşarken, bu bayramı da en güzel biçimde değerlendirmeli ve kalbimizi iyiliklere, güzelliklere, hayırlara açmalıyız. Bayram vesilesi ile ailemiz ve akrabalarımızın yanı sıra ihtiyaç sahiplerini de unutmamalı, imkânlarımız el verdiğince onlara el uzatmalıyız. Sevdiklerimizle birlikte daha nice bayramlara kavuşmak ümidiyle, tüm İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın ülkemiz ve insanlığa huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini diliyorum”

  Devamı
 • Türkiye’nin en büyük Dijital Gençlik Merkezi

  Türkiye’nin en büyük Dijital Gençlik Merkezi

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Türkiye'nin en kapsamlı ve en büyük Espor Merkezi'ni içinde bulunduran yine Türkiye'nin en büyük Dijital Gençlik Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Valorant Oyunu Turnuva Finali, Fütürist Girişimci Emrah Kaya'nın katılımıyla Metaverse Paneli, Espor Takım Sahipleri Paneli, Ömer Başdoğan katılımıyla Influencer Paneli ile ödül töreni düzenleyen Büyükşehir, akşam ise; ünlü sanatçı Fettah Can konseriyle kutlamaları taçlandırdı. Türkiye'nin en büyük Espor sahnesine sahip olan merkezin açılışı gerçekleştirildi. 2 bin metrekaresi kapalı toplam 10 bin metrekarelik alana inşa edilen DGM'nde; kitap okuma, ders çalışma ve seminer salonları, yazılım eğitim laboratuvarı, oyun alanları, sahne, Metaverse ve inovasyon alanları, atölyeler, stüdyolar, gastronomi mutfağı, talk show alanı ve green wall bulunuyor.
  BAŞKAN Yılmaz "Bu alanın gençlik merkezi, kültür merkezi olması için uğraşıyoruz. Zamanı yakalamak adına çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Türkiye öyle bir noktada ki; İHA ve SİHA'larla dünyada savaş sanatını değiştirdi. Bunları yapanlarda aslında joystick kullanarak yerden rekabet edenler. Mücadeleye hazırlanma hep oyunla olur" dedi.

  Devamı
 • Ayvalık Belediye Başkanından güzel proje

  Ayvalık Belediye Başkanından güzel proje

  AYVALIK Belediyesi, “Kültür Yayınları” kapsamında “Şiir ve Öykülerde Ayvalık” kitabından sonra ikinci çalışmasını yayımladı. “Ayvalık Tarihi Üzerine Akademik Çalışmalar Seçkisi” kitabını tanıtan Başkan Mesut Ergin, Ayvalık tarihi çalışmalarından seçki oluşturulduğunu belirterek, “11 yazarımızın 14 eseri yer alıyor. Tarih seçkisindeki her bir çalışma, Ayvalık’a bilimsel bir bakış açısıyla bakabilmemize, onu doğru anlayabilmemize katkı sağlayacak” dedi.

   

  Devamı
 • 2022 Arkas Dünya Optimist Şampiyonası Bodrum’da düzenleniyor

  2022 Arkas Dünya Optimist Şampiyonası Bodrum’da düzenleniyor

  Arkas, ana sosyal sorumluluk alanlarından spor konusunda İzmir’e değer katan çalışmalarıyla, özellikle Türkiye’de yelken sporunun gelişmesi gerektiğine inanan ve yıllardır profesyonel yelken takımı Arkas M.A.T. Sailing Team, yelken okulu Arkas Çeşme Yelken Kulübü yanı sıra düzenlediği yelken yarışları Arkas Aegean Link Regatta ve İzmir Arkas Körfez Yarışı ile bu sporun gelişmesi yatırım yapmaya devam ediyor.

  Devamı
 • Gençlerin Cüneyt abisiydi

  Gençlerin Cüneyt abisiydi

  Siz Türk sinemasının en yakışıklı jönünü, bizler çok sevdiğimiz gençlerin idolü,rol modeli ve gençlere büyük bir destek veren ağabeyimizi kaybettik. Nur içinde yat Cüneyt abimiz. Hayatımıza kattıkların için minnettarız. Dünya Gençlik Konseyi olarak güzel ailesine sabırlar diliyoruz. Seni hep böyle hatırlıyıcaz. Tüm Türkiye'nin başı sağolsun..

  Devamı
 • Dünya Gençlik Konseyi Kültür ve sanat ödülleri gecesi

  Dünya Gençlik Konseyi Kültür ve sanat ödülleri gecesi

  Dünya Gençlik Konseyi kültür ve sanat ödülleri töreni muhteşem bir geceyle sahiplerini buldu. Gece de en iyi beste ödülü '' Taht Kurmuşsun Kalbime " nin söz yazarı Şemsettin Polat alırken , bir çok sanatçı, yazar ve akademisyen de ödüle layık görüldü. Cem Karaca kültür ve sanat merkezinde düzenlenen törene çok sayıda davetli ve sanatçı katıldı. Gece de bir konuşma yapan Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep, sanata ve sanatçıya çok önem verdiklerini ve bunun için böylesi bir gece düzenlediklerini söyledi. Celep " Sanat bir toplumun en önemli damarıdır. Sanatçılar da öyledir. Bizler de Dünya Gençlik Konseyi olarak hem sanata hemde sanatçılara çok önem veriyoruz" dedi. Törene ayrıca Yurt dışından Somali Eyalet valisi Mohamed Nur Siidii, Dünya Uygur Vakfı Başkanı Abdulresit Abdülhamit de katıldı. Dünya Gençlik Konseyi Kültür ve sanat ödülleri gecesinin sunuculuğunu manken Selim Evcil yaparken, bir çok siyasi parti liderleri de mesaj yolladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Aydınlık Demokrasi Partisi Genel Başkanı Erkan Deniz, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da mesaj yollayarak sanatçılara ve sanat severlere selamlarını ilettiler . Geceye aynı zamanda Dünya Gençlik Konseyi yönetiminden Genel Başkan Vekili ve sözcüsü Mustafa Barış Durak,Genel Başkan yardımcısı Şemseddin Türkay,Denetleme Kurulu Başkanı Orhan Eyibil, Genel sekreter Abdullah Türkay de hazır bulundu. Görsel Sanatlar yönetmeni ve sanatçısı Veysi Akkaya'ya ödülünü gazeteci ve yazar Mustafa Barış Durak verirken, söz yazarları Göksel Pesenpaten ve Hülya Şenkul'e

  Devamı
 • EGE BÖLGESİNE GENÇ BAŞKAN

  EGE BÖLGESİNE GENÇ BAŞKAN

  Dünya Gençlik Konseyi Genel başkanlığı Basın duyurusu

  Devamı
 • 12345678910