• DÜNYA GENÇLİK KONSEYİ | WORLD YOUTH COUNCIL

  12345678910
 • "Anadoluyuz Biz" projesi kapsamında gençler Samsun

  "Anadoluyuz Biz" projesi kapsamında gençler Samsun'u gezdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan, Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen "Anadoluyuz Biz" projesi kapsamında  öğrenciler Samsun'da gezi ve etkinliklere katıldı.

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Eğitim Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürlüğünün organizesiyle, en son Bayburt'tan gelen 37 genç ile 2 idareciden oluşan kafileyi koordinatörler ve gençlik liderleri karşıladı.

  Devamı
 • Savaş çocukları için Gençlik Kampı

  Savaş çocukları için Gençlik Kampı

  Ankara’da faaliyet gösteren Ukrayna Derneğinin, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla Ukraynalı savaş mağduru gençler için düzenlendiği gençlik kampının ikincicisi gerçekleşti. Ukrayna’dan ayrılmak zorunda kalan ve Ankara, Antalya, Mersin, Adana, İstanbul, Trabzon gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan erkek çocuklarını, Mersin’in Silifke ilçesindeki Yıldırım Beyazıt Gençlik Kampı’nda bir araya getirdi. Gençler, kampta kaldıkları süre boyunca denizin ve kumun tadını çıkarmanın yanı sıra Ukraynalı ve Türk öğretmenler tarafından hazırlanan zengin bir spor ve eğlence programına dahil oldu.

  Devamı
 • Gençler Kapadokya’da ücretsiz konaklayacak

  Gençler Kapadokya’da ücretsiz konaklayacak

  "Güzel atlar diyarı" olarak bilinen Kapadokya'ya gelen gençler, “Seyahat Sever” Projesi çerçevesinde Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtlarda ücretsiz konaklayabilecek.

   

  Devamı
 • ‘Genç Ne Sever’

  ‘Genç Ne Sever’

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu yıl 18-30 yaş arası gençler için “Genç Ne Sever” projesini hayata geçirdi.

  Projenin temel amacı gençlerin sanat, kültür, spor faaliyetleri ile sosyalleşme, seyahat etme ve potansiyellerini keyfetmelerini sağlamak. Bu kapsamda sinema, tiyatro, konser, festival biletleri ve yanı sıra hediye çekleri, spor müsabakaları biletleri ve seyahat biletleri gençlere bu platform üzerinden çekilişle hediye ediliyor. Platformda, “Kitapsever” başlığı altında da gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için hediye çekleri ve “seyahatsever” başlığı altında ise yeni yerler keşfetmeleri, farklı coğrafyalar görmeleri ve öğrenmeleri için otobüs, tren, uçak biletleri verilerek, günübirlik turlar düzenlenecek.

  Devamı
 • Gençlerle aramıza kimse giremeyecek!

  Gençlerle aramıza kimse giremeyecek!

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kredi borçlarıyla ilgili düzenlemenin genç odaklı anlayışla yeni bir boyut kazandığını belirterek, "Dezenformasyonla, algıyla işi başka yere çekmek isteyenler hiçbir şekilde gayret göstermesinler. Gençlerle aramıza kimse giremeyecek. Gençlerimizi kimse kandıramayacak” dedi.

   

  İslam ülkeleri arasında düzenlenen en büyük spor organizasyonu olan İslami Dayanışma Oyunları’nın beşincisine hazırlanan Konya’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehre kazandırılan olimpik yüzme havuzunun açılışı Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

  Devamı
 • DGK

  DGK'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

  15 Temmuz Demokrasi Destanı’nı Yazan Aziz vatandaşlarımız , gençlerimiz; 2016 yılının 15 Temmuz’unda, devletimiz ve milletimiz, demokrasiyi hiçe sayan, Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş büyüklükte, hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Milletimizin vergileriyle alınan tanklarımızı, uçaklarımızı, helikopterlerimizi ve silahlarımızı, yine devletimizden maaş alan asker görünümlü hainler halkımıza çevirerek, düşmanlarımızın harp sahalarında bile yapamadıkları alçaklığı aziz milletimize reva görmüşlerdir. O gece, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe ve ülkeyi bölme girişimi, hamdolsun ki; Cenab-ı Allah’ın lütfu, Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti ve üstün liderliğiyle, harekete geçen yüce milletimiz; tankın, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilmiş, o karanlık gecenin sabahını aydınlığa çevirmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, İzmir’i işgal ettiklerinde Yunanlılara ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’i çıkaran bu aziz millet, 15 Temmuz gecesi Ömer Halisdemir gibi yiğitleri çıkarmış, 250 şehit verdiğimiz o gece, 2.200’e yakın vatandaşımızda yaralanarak gazilik şerefine ulaşmıştır. Vatanımız, milletimiz ve devletimiz uğrunda can veren aziz şehitlerimiz ve yine bu uğurda canını ortaya koymaktan çekinmeyen kahraman gazilerimiz, unutmayınız kalbimizdeki yeriniz apayrıdır. Sizlere minnettarız, emanetiniz emanetimizdir. Gözünüz arkada kalmasın. Sizlerin sahip çıktığı gibi bizler de sahip çıkacağız ve namerdin elini değdirmeyeceğiz bu aziz vatana, bu aziz bayrağa. Yiğitlerimizin kanlarıyla sulanan mukaddes vatanımızı ve bizi “biz” yapan değerlerimizi kıyamete dek koruyacağız. Hamdolsun, 6 yıl önce olduğu gibi bugün de bu uğurda canlarını hiç düşünmeden feda edecek, milyonlarca vatansever evlada sahibiz. Başta “Milli İrade” mücadelesinin baş kahramanlarından Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 15 Temmuz’u unutmayıp, unutturmayan siz değerli vatandaşlarımıza ve gençlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin.

  Devamı
 • DGK

  DGK'DAN 20 TEMMUZ MESAJI

  Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanlığı 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı'nın 48. yıl dönümü nedeniyle yazılı mesaj yayınladı. 

  Devamı
 • DGK

  DGK'dan Katip Çelebi üniversitesine ziyaret

  Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep ve istanbul il temsilci Koordinatörü Sezgin Mazman ile

  Devamı
 • Genel Başkan Hüseyin Celep

  Genel Başkan Hüseyin Celep 'den Bayram Mesajı

  Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, iyiliklerin filizlendiği, küslerin barıştığı kardeşlik günleridir. Dayanışma ve yardımlaşmanın güçlendiği, insanların üzüntü ve kaygılarından uzaklaştığı bayramlar huzur ve coşku kaynağıdır. Bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşarken, bu bayramı da en güzel biçimde değerlendirmeli ve kalbimizi iyiliklere, güzelliklere, hayırlara açmalıyız. Bayram vesilesi ile ailemiz ve akrabalarımızın yanı sıra ihtiyaç sahiplerini de unutmamalı, imkânlarımız el verdiğince onlara el uzatmalıyız. Sevdiklerimizle birlikte daha nice bayramlara kavuşmak ümidiyle, tüm İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın ülkemiz ve insanlığa huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini diliyorum”

  Devamı
 • 12345678910